Často kladené otázky

Ako sa môžem prihlásiť na iWEBINAR?

V menu sa nachádza tlačidlo s názvom PRIHLÁSIŤ SA. V Prihláške je potrebné vyplniť všetky povinné údaje. Pokiaľ to bude odborný seminár pre farmaceutov, tieto údaje budú slúžiť na prideľovanie kreditov za odborné vzdelávanie zo strany SLeK a SK MTP.

Potrebujem na zobrazenie webovej stránky iWEBINAR.sk špeciálny internetový prehliadač?

Webovú stránku iWEBINAR.sk je možné zobraziť v rôznych, bežne používaných internetových prehliadačoch, napr. Google Chrome, Edge, Mozilla Firefox, Opera.

Aký technicky vybavený počítač potrebujem ku sledovaniu živého vysielania iWEBINAR?

Vysielanie prenosov naživo si vo všeobecnosti nevyžaduje žiadne špeciálne zariadenie. Čo ku sledovaniu potrebujete? Stolný počítač alebo notebook, prípade tablet, mobilný telefón a reproduktory alebo slúchadlá. Stolné počítače nemusia mať vo svojej výbave reproduktory, preto je vhodné napojiť externé reproduktory, alebo slúchadlá. Nootebooky sú síce vybavené reproduktormi, ale stáva sa, že zvuk z vysielania nie je počuteľný v dostatočnej kvalite. Riešením je pripojiť externé reproduktory, prípadne slúchadlá. Pripojenie webovej kamery nie je potrebné pri sledovaní živého vysielania. Čo sa týka kvality obrazu, naše vysielanie je obvykle v kvalite Full HD (1080p). Aby ste mohli sledovať vysielanie v najvyššej kvalite, musíte mať dostatočne rýchle internetové pripojenie. V opačnom prípade sa kvalita obrazu bude automaticky znižovať podľa rýchlosti vášho internetového pripojenia.

Pri sledovaní živého vysielania iWEBINAR som mal problém so zvukom. Aj napriek tomu, že bol nastavený na maximum, zvuk z videa som počul veľmi slabo.

Tento problém súvisí s internými reproduktormi na počítači, alebo notebooku. Najjednoduchším riešením problému je použiť externé reproduktory alebo slúchadlá.

Prihlásil som sa cez formulár PRIHLÁSIŤ SA. Čo ešte potrebujem k tomu, aby som sa bez problémov zúčastnil živého vysielania.

Nič viac nepotrebujete. Pred začiatkom živého vysielania sa prihlásite do virtuálnej prednáškovej miestnosti vašimi prihlasovacími údajmi (email a heslo), ktoré ste si zvolili pri vypĺňaní prihlášky.

Prihlásil som sa spolu s mojimi kolegyňami na iWEBINAR. Je možné, aby sme sledovali odbornú prednášku všetci spolu cez jeden počítač? Budú nám všetkým pripísané kredity za účasť?

Pokiaľ je to odborný seminár s prideľovaním kreditov, podmienkou pre ich pridelenie je potrebné, aby bol každý účastník prihlásený do živého vysielania samostatne zo svojho zariadenia (stolný počítač, notebook, tablet,...). V opačnom prípade to nie je podmienkou.

Pri sledovaní živého vysielania som použil set slúchadlá s mikrofónom. Budú ma všetci zúčastnení počuť, keď niečo poviem?

Pokiaľ ste použili na sledovanie živého vysielania audio set slúchadlá s mikrofónom, je to v poriadku. Mikrofón nie je používaný v tejto forme vzdelávania. V žiadnom prípade vás ostatní nebudú počuť.

Obraz živého vysielania je malý. Môžem si ho zväčšiť?

Obraz živého vysielania sa zobrazuje v samostatnom okne. V pravom dolnom rohu je možnosť zväčšiť ho na celú obrazovku monitora, alebo použitie klávesu F. Z tejto zväčšenej formy sa môžete naspäť prepnúť buď klávesom ESC, alebo opäť vpravo dole tlačidlom zmenšiť, prípadne opätovným stlačením F.

Môžem sledovať živé vysielanie aj na iných zariadeniach ako je notebook alebo počítač?

Živé vysielanie je sprostredkovane zobrazované cez stránku www.iwebinar..sk Táto webová stránka sa dá zobraziť nielen na notebooku a stolnom počítači, ale aj na tablete a mobilnom telefóne.

Nestihol som sa včas zaregistrovať na iWEBINAR. Vidím, že živé vysielanie už prebieha. Môžem sa prihlásiť dodatočne?

Prihlasovanie na iWEBINAR je možné v dostatočnom predstihu. Zvyčajne je to niekoľko týždňov vopred. Počas živého vysielania registrácia žiaľ už nie je možná.

Niektoré časti prednášky boli pre mňa veľmi zaujímavé. Bude možné si pozrieť prednášku zo záznamu?

Každá naživo odvysielaná odborná prednáška bude následne sprístupnená registrovaným účastníkom.

Kontaktný formulár

V prípade akýchkoľvek otázok, neváhajte a kontaktujte nás pomocou formulára.